Home Aktualitet Majlinda Halilaj apo Erjon Veliaj, cili është më qesharak?

Majlinda Halilaj apo Erjon Veliaj, cili është më qesharak?

nga Albina Hoxhaj

Nga Fitim Zekthi

Njerezit, me te drejte, u shqetesuan dhe shperthyen ne humor te zi me ato qe tha nje deputete nga keto te “opozites se re parlamentare”. Dihet deputetja Majlinda Halilaj la nam plotesisht duke thene marrezira dhe duke shfaqur nivel banal te shqipes. Mirepo po te degjosh kryetarin e bashkise Veliaj do te veresh se ai thote budallalleqe edhe me te trasha. Ja c’tha sot kur takoi kryetaret e bashkive te disa kryeqyteteve te Ballkanit:”Ne na bashkojne me shume gjera se sa na ndajne”. Kjo eshte nje fjali krejt idiote. Kete fjali mund ta thuash per cdo bashki dhe cdo qytet ne bote. Kete mund ta thuash edhe per Tiranen dhe Kajron apo Madridin apo Pretorian apo Montevideon etj. Me pas Veliaj tha per bashkine e Shkupit (njeren nga komunat ne fakt se Shkupi ka disa njesi vendore) qe ” mes dy bashkive tona ka shume mundesi per te bashkepunuar”. Per cilen bashki ne bote nuk mund te thuhet se ka mundesi bashkepunimi? Per Zagrebin, per Varshaven, per Manilan, per Reikjavukun, per Bagdatin? Me pas Veliaj vazhdoi me marri te tjera si keto por nuk ka ndonje vlere ti permendim me radhe. Kete nivel shqipeje dhe kete nivel mjeran diskuri publik ky njeri e ka perdite. Fjali pa kuptim me fjalor 30 fjalesh. Ky eshte me keq se ajo deputetja…por populli iu turr asaj nderkohe qe nje pjese e popullit tone pellazg kete Veliajn e vlereson shume…

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!