Darka e gabuar … dhe Albin Kurti

Read Time:58 Second

Nga Halil Matoshi, këshilltar i kryeministrit në detyrë të Kosovës, Ramush Haradinaj 

(Njerëz kontrovers në një fotografi familjare)

Gerard Depardieu, njeriu që pasi iku nga Atdheu i tij Franca, për shkak të taksave, u gjet në përqafim të Presidentit autoritar rus Putin, u vlerësu se asht nderë për Gjirokastrën me ia dhënë “Çelësin e qytetit”!?
Njësoj pati vepruar Edvin Rama kur i pati dhënë “Çelësin…” e Tiranës, Goran Bregoviçit, mikut të shovenistit serb Emir Kusturica, njiherit mik i “Kasapit të Ballkanit”, Milosheviç.
Porse, fotografia familjare e Edvinit dhe Albinit me aktorin francez, nuk e plotëson mozaikun pa Peter Handken, mikun tjetër të Milosheviçit!?
Rama është mirë me propozu dhënien e “Çelësit të Vlorës” – qytetit të Ismail Qemal Vlorës, nobelistit austriak, derisa në anën tjetër, kërcënon dhe fyen Heroin e gjallë të Kosovës dhe homologun e tij kosovar, në detyrë, Ramush Haradinaj!???
Degradimi i vlerave morale që njihen si vlera të përbashkëta europiane, nuk ka të sosun në tokën e shqiponjave.
Pse i kafshohet shpirti Kosovës?

P.S. Vlerat e përbashkëta i mbrojnë në Beograd Natasha Kandiç dhe Çedomir Jovanoviç, por Rama dhe kryebashkuakët e qyteteve shqiptare nuk u kujtuen me i nerue ata!?

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Rrobat e reja të mbretit… Dhe ekonomia që ka arritur në një pikë kritike
Next post OSBE mbyll hetimin për “gishtin e mesit”, asnjë masë disiplinore për Borchardt