Home Aktualitet ‘Kundra qeverisë por kafen e pi me të’

‘Kundra qeverisë por kafen e pi me të’

nga Editor

Në kushtet kur situate politike bëhet gjithnjë e më e tensionuar, duket se marrëdhëniet mes opozitës së re dhe maxhorancësn nuk janë dhe aq të ‘tmerrshme’ saç duken në seancat parlamentare.

Përkundrazi, paparacët e Panoramës kanë mundur të fokusojnë një tjetër tkaim shumë miqsorë mes Damian Gjiknurit dhe Rudina Hajdarit, kjo e fundit e kontestuar shumë edhe nga vetë demokratët.

Por, duket se Guruja ka sjellë fat dhe me gjasa, do të bëjë që Gjiknuri të gjejë gjuhën e përbashkët me fjalorin modest të deputetes Hajdari, e cila sëbashku me ish-ministrin drejtojnë një ndër komisionet më të rëndësishme të momentit, atë të strukturimit të Reformës Zgjedhore

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!