Home Aktualitet Tërmet në Shqipëri, ku ishte epiqendra dhe sa ballë

Tërmet në Shqipëri, ku ishte epiqendra dhe sa ballë

nga Editor

Lëkundje tërmeti janë ndjerë sot rreth orës 12:46 në Shijak.

Epiqendra mësohet të jetë 20 kilometra larg Tiranës.

Tërmeti kishte një thellësi prej 30 km dhe magnitudë 2.9 të shkallës rihter.

Kujtojmë se lëkundje të njëpasnjëshme po ndjehen në vend, që pas tërmetit të datës 21 shtator i cili shkaktoi shumë dëme.

Lajme te ngjashme