Home Aktualitet Zjarr i madh në Fier, 20 forca zjarrfikëse

Zjarr i madh në Fier, 20 forca zjarrfikëse

nga Editor

Një zjarr i madh ka rënë në Malin e Cakranit.

Sipas informacioneve të fundit, është djegur një sipërfaqe rreth 3-4 hektarë me pisha të zeza në zonën e quajtur ”Gurët e Zezë”. Në terren kanë mbërritur 20 forca zjarrëfikëse të Fierit dhe Patosit.

Ende nuk ka informacione se çfarë e ka shkaktuar zjarrin në zonën pyjore të Malit të Cakranit.

Lajme te ngjashme