Home Aktualitet Përkuktimorja e Kacifas, policia ndalon 10 persona në Kakavijë

Përkuktimorja e Kacifas, policia ndalon 10 persona në Kakavijë

nga Albina Hoxhaj

Pika kufitare e Kakavijës, Gjirokastra dhe Bularati janë blinduar që prej ditës së djeshme nga forca të shumta policie.

FNSH, RENEA dhe anti-terrori ndodhen në jug  të vendit, pasi sot në Bularat do të zhvillohet ceremonia përkujtimore për Kostandinos Kacifas.

Mësohet se 3 persona që kanë tentuar të futen në Shqipëri kanë qenë non grata dhe 7 të tjerë janë ndaluar sepse nuk përmbushin qëllimin e udhëtimit.

Lajme te ngjashme