Rama publikon foton me Albin Kurtin: Patëm një moment pushimi të veçantë

Read Time:44 Second

Kryeministri Edi Rama është takuar mbrëmjen e ksë premtes me kryeministrin e zgjedhur të Kosovës Albin Kurti, i cili ka mbërritur në kryeministri pa eskortë shoqëruese rreth orës 18:30. Pas disa orësh nga nisja e këtij takimi, kryeministri Edi Rama ka folur i pari.

Shefi i qeverisë shqiptare ka treguar nëpërmjet një postimi në “Facebook” se bashkëbisedimi mes dy liderëve ka qenë i gjatë dhe janë diskutuar shumë tema.

Ata kanë pasur edhe një moment pushimi, ku janë takuar me aktorin francez Gerard Depardieu dhe autorët e filmit në të cilin luan ai.

Kryeministri Rama ne facebook: Në mes të një bashkëbisedimi të gjatë prej disa orësh me Albinin, ku hapëm shumë tema të bashkëpunimit dhe mirëkoordinimit të dy qeverive, patëm një moment pushimi të veçantë, me autorët kosovarë dhe aktorin e madh Gerard Depardieu, të cilët po xhirojnë në Shqipëri filmin ‘Unë dhe Millosheviçi’😊

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Policia blindon jugun/ Përvjetori i vdekjes së Kacifas, 1800 persona hynë në Kakavijë për 2 ditë
Next post Përkuktimorja e Kacifas, policia ndalon 10 persona në Kakavijë