Home Politike Rama publikon foton me Albin Kurtin: Patëm një moment pushimi të veçantë

Rama publikon foton me Albin Kurtin: Patëm një moment pushimi të veçantë

nga Albina Hoxhaj

Kryeministri Edi Rama është takuar mbrëmjen e ksë premtes me kryeministrin e zgjedhur të Kosovës Albin Kurti, i cili ka mbërritur në kryeministri pa eskortë shoqëruese rreth orës 18:30. Pas disa orësh nga nisja e këtij takimi, kryeministri Edi Rama ka folur i pari.

Shefi i qeverisë shqiptare ka treguar nëpërmjet një postimi në “Facebook” se bashkëbisedimi mes dy liderëve ka qenë i gjatë dhe janë diskutuar shumë tema.

Ata kanë pasur edhe një moment pushimi, ku janë takuar me aktorin francez Gerard Depardieu dhe autorët e filmit në të cilin luan ai.

Kryeministri Rama ne facebook: Në mes të një bashkëbisedimi të gjatë prej disa orësh me Albinin, ku hapëm shumë tema të bashkëpunimit dhe mirëkoordinimit të dy qeverive, patëm një moment pushimi të veçantë, me autorët kosovarë dhe aktorin e madh Gerard Depardieu, të cilët po xhirojnë në Shqipëri filmin ‘Unë dhe Millosheviçi’😊

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!