Home Politike Apeli i kreut të PD në Kukës: Bashkohuni dhe vrisni frikën!

Apeli i kreut të PD në Kukës: Bashkohuni dhe vrisni frikën!

nga Albina Hoxhaj

Nga kryetari i PD-së Kukës, Arif Rexhmati.

Shpresa dhe besimi per te ardhmen eshte PD-ja, programi dhe lidershipi i saj europian ndaj pranimi per te aderuar tek kjo parti eshte vullneti i lire per te rinjte, intelektualet dhe qytetaret kuksiane.

Deri me dt.25 tetor anetaresia e PD-se Dega Kukes u shtua edhe me 165 anetare te rinj!

Nderkohe qe çdo dite e me shume jo vetem te djathtet por edhe te majtet ne Kukes dhe ne gjithe Shqiperine e shohin qeverisjen e Rilindjes si nje qeveri gangsteresh, mafiozesh, te paafte, te korruptuarish qe e gremisi Shqiperine ne papunesi, varferi, mungese shprese dhe besimi duke i detyruar te rinjte por jo vetem, te largohen nga ky vend per nje jete me te mire.

Ne keto rrethana, shpresa e vetme per ndryshim dhe kthim ne normalitet eshte PD-ja dhe programi i saj per te larguar Ramen dhe Rilindjen dhe ndryshuar gjendjen duke kthyer demokracine e neperkembur.

Per ata te rinj qe largohen, mos ikni, por bashkohuni me ne per te ndryshuar Shqiperine!

Per ata intelektuale te profesioneve te ndryshme, qe jeni zevendesuar nga gangot dhe te pashkolluarit e Rilindjes, bashkohuni me ne dhe jepni idete tuaja te ndryshojme Shqiperine!

Per ju arsimtare, mjeke e inxhiniere, Shqiperia eshte e jona, jepni idete dhe projektet tuaja per prosperimin e Kukesit dhe te Shqiperise!

Bashkohuni dhe vrisni friken!

Per ju fermere te mashtruar nga Rilindja, ne programin e PD-se ka platforme te qarte per subvensionet dhe mbeshtetjen tuaj! Ejani aty ku puna juaj vleresohet!

Per ju pensioniste qe per 6 vjet te qeverisjes se Rilindjes nuk kishit as nje shtese apo perkujdesje te veçante, mbeshteteni PD-ne qe te keni pensione dinjitoze!

Behuni pjese e PD-se te kesaj force qe vjen si uragani i shpreses per te ardhmen!

Eshte koha qe se bashku te sjellim ndryshimin e madh!

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!