Tensione në Orikum, banorët përplasen fizikisht me policinë

Read Time:17 Second

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka vazhduar aksionin e prishjes së godinave në bregdetine Vlorës.

Ditën e sotme, aksioni ka vazhduar në Orikum, por banorët kanë protestuar shembjen e banesave.

Protesta është shoqëruar edhe me përplasje fiizke mes banorëve të zonës dhe punonjësve të IKMT-së si dhe me forcat policore që ndodhen në vend.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Ky është shtet sharlatanësh
Next post Basha takon Sekretarin e Përgjithshëm të OSBE: Zgjedhje parlamentare dhe vendore në një ditë