Home Aktualitet Tensione në Orikum, banorët përplasen fizikisht me policinë

Tensione në Orikum, banorët përplasen fizikisht me policinë

nga Editor

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka vazhduar aksionin e prishjes së godinave në bregdetine Vlorës.

Ditën e sotme, aksioni ka vazhduar në Orikum, por banorët kanë protestuar shembjen e banesave.

Protesta është shoqëruar edhe me përplasje fiizke mes banorëve të zonës dhe punonjësve të IKMT-së si dhe me forcat policore që ndodhen në vend.

Lajme te ngjashme