Home Aktualitet Ëndrra angleze. Pas tragjedisë me kamionin, kapen 30 refugjatë të tjerë

Ëndrra angleze. Pas tragjedisë me kamionin, kapen 30 refugjatë të tjerë

nga Editor

Teksa po përpiqeshin të kalonin La Manche-in me dy varka, 30 refugjatë u kapën nga policia.

30 refujatët ku 7 prej tyre ishin minorenë u kapën në brigjet e Pas-de-Calais, në veri të Francës.

Në orën 05:44 (03:44 GMT), forcat e shpëtimit janë angazhuar për barkën e par, në bordin e të cilës ndodheshin 11 persona, pas një thirrjeje për ndihmë të bërë nga vetë imigrantët”, theksoi prefektuara e La Manche-it dhe Detit të Veriut.

“Nëntëmbëdhjetë imigrantë, viktima të një avarie në motor, u shpëtuan në orën 10:35 (08:35 GMT) dhe u dërguan në Calais ku u morën në ngarkim nga forcat e shpëtimit dhe më pas nga policia kufitare”- u shprehën autoritetet.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!