Home Aktualitet E PAPRECEDENTË/ Edi Rama do të hedhë në gjyq në Kosovë, Ramush Haradinajn!

E PAPRECEDENTË/ Edi Rama do të hedhë në gjyq në Kosovë, Ramush Haradinajn!

nga Editor

Kryeministri Edi Rama, ka deklaruar në emisionin “Opinion”, se do të hedhë në gjyq Ramush Haradinajn në Kosovë, pasi ky i fundit ka deklaruar se kishte një pazar mes Ramës, Thaçit dhe Vuçiç, për të copëtuar Kosovën dhe për të ndarë 10 miliardë dollarë.

Rama tha se Haradinaj do të duhet ta provojë në gjyq këtë gjë.

Kjo është një deklaratë mjaft e rëndë, sepse për herë të parë një kryeministër shqiptar, deklaron se do të hedhë në gjyq një tjetër lider, ish kryeministër të Kosovës.

Kujtojmë, se Rama ka hapur padi të panumërta, ndaj politikanëve, gazetarëve dhe shoqërisë civile.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!