Home Politike PE miraton rezolutën për Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut, Balla: Mesazh i shkëlqyer për KE

PE miraton rezolutën për Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut, Balla: Mesazh i shkëlqyer për KE

nga Albina Hoxhaj

Parlamenti Europian ka miratuar me shumicë votash rezolutën për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Lajmi është bëri i ditur përmes një postimi në twitter nga sekretari i përgjithshëm i PS-së Taulant Balla.

Ndërsa falënderon PE dhe presidentin e saj Sassoli, Balla shkruan se ky është një mesazh i shkëlqyer për Këshillin Europian dhe Komision e Evropës.

412 nga 578 deputetë (të pranishëm) të Parlamentit Europian votuan Rezolutën për fillimin e bisedimeve për anëtarësim në BE të Shqipërisë dhe BE👏🇦🇱🇲🇰🇪🇺

Posted by Taulant Balla – Faqja Zyrtare on Thursday, October 24, 2019

“412 nga 578 deputetë (të pranishëm) të Parlamentit Europian votuan Rezolutën për fillimin e bisedimeve për anëtarësim në BE të Shqipërisë dhe Maqedonise se Veriut. Ky është një mesazh i shkëlqyeshëm për Këshillin Europian dhe Komisionin Europian.” shkruan Balla në një postim në twitter.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!