Home Aktualitet Paloka: “Danke Angela…Telefonatë 45 minuta…I vumë gjithë pikat mbi i…”?!?!

Paloka: “Danke Angela…Telefonatë 45 minuta…I vumë gjithë pikat mbi i…”?!?!

nga Editor

“Danke Angela…Telefonate 45 minuta…I vume gjithe pikat mbi i…”?!?!
Kjo do te thote qe do te zbatosh kushtet e Bundestagut ?
Do te thote qe Gjiknuri, Tahiri, Gjushi… gjithe tufa e te korruptuarve dhe atyre qe jane kapur ne krime elektorale, do te perfundojne ne burg ?
Do te thote qe 30 qershori ka rene dhe do pritet vendimi i Gjykates Kushtetuese ?
Do te thote qe do te realizohet nje reforme zgjedhore transparente dhe me pjesmarrjen e gjithe faktoreve politike dhe shoqeror ?
Do te thote qe pas realizimit te reformes zgjedhore do te kemi implementim te saj ne zgjedhje te parakoheshme ?
Do te thote…APO ?
Shqiptaret e kane te fresket diten kur vajte ne Parlament dhe kerkove ndjese per vonesen se kishe patur nje bisede telefonike per nje ore me MIKUN TEND Macron . Ate dite po ashtu kishit vendosur pikat mbi i per negociatat…
Nuk e di pse ka ca dite qe gjithe palacot rreth teje nuk po lene fjale te ndyre pa thene per MIKUN TEND , madje paturpesisht dhe per bashkeshorten e tij ?!
Boll mashtrove si ordiner ! Plotso kushtet qe te kerkojne ose largohu!

Lajme te ngjashme