Home Aktualitet 14 mars 2017, demokratet ishin ne cader, Basha priste ambasadorin e Rusise në Tiranë

14 mars 2017, demokratet ishin ne cader, Basha priste ambasadorin e Rusise në Tiranë

nga Editor

Nga Enver Bytyçi

14 mars 2017, demokratet ishin ne cader, Basha priste ambasadorin e Rusise ne Tirane.

Pak muaj me vone, ne shtator, e takova kete ambasadorin e Rusise ne nje pritje ne Hotel Tirana. Dikush e prezantoi me mua dhe sapo mesoi emrin, ne sy te tre personaliteteve te tjera publike me thote: “Ti po na sulmon shume ne. Nuk ke te drejte”! Ia ktheva, jo ju zoti ambasador, politikat tuaja! Dhe u mbyll me kaq ky lloj prezantimi krejt i pakendshem!

Po e postoj kete foto per t’i thene mikut tim, Kreshnikut, se ajo lidhja me ruset e foltoristeve, per te cilen ju folet, eshte perpjekje per te mbuluar disa lidhje tjera tuajat! Njekohesisht edhe per t’i kujtuar se “Vetem Vladimir Putin i zgjidh krizat me anen e policise dhe ushtrise, sic bete ju me ndihmen e Rames me 8 dhjetor”! Imitimet jane me komprementuese edhe se kjo foto!

Lajme te ngjashme