Home Politike Largimi i Hajdarit/ Korab Lita kapet me Ruçin: Mos fut hundët, nuk e vlerëson ti kush hyn dhe del nga grupi jonë parlamentar

Largimi i Hajdarit/ Korab Lita kapet me Ruçin: Mos fut hundët, nuk e vlerëson ti kush hyn dhe del nga grupi jonë parlamentar

nga Editor

Tiranë- Koran Lira, kreu i grupit Parlamentar të opozitës së re ka deklaruar se Gramoz Ruçi nuk është personi i cili vlerëson se  kush hyn dhe kush del nga grupi i tyre parlamentar.

“Gramoz Ruçi të mos fut hundët në çështjet tona të brendshme. Ruçi nuk vlerëson kush hyn dhe kush del nga grupi jonë parlamentar. Ne vlerësojmë kolegët që na bashkohen në grupin tonë, si rasti i deputetit Andi Përmeti. Rudina Hajdari nuk është më kryetare grupi. Në komisionin e Reformës Zgjedhore na përfaqëson ne”, u shpreh ai.

Lajme te ngjashme