Home Aktualitet ‘Manipulonim votat për të nxjerrë Bashën kryetar’/ Paloka lëshon deklaratën bombë

‘Manipulonim votat për të nxjerrë Bashën kryetar’/ Paloka lëshon deklaratën bombë

nga Editor

Deputeti i PD-së Edi Paloka ka lëshuar një akuzë bombë për veten e tij dhe strukturat e PD-së në kohën që kryetar ishte Lulzim Basha, duke e bërë veten përgjegjës për situatën e rëndë që ndodhet partia sot.

I ftuar në Kjo Javë, me Nisida Tufën, Paloka ka sqaruar pozicionin e tij në lidhje me angazhimin në Komisionin e Rithemelimit, pasi rrëfyer se në zgjedhjet për kryetar të PD-së, ai dhe të gjithë drejtuesit, u kanë kërkuar strukturave të manipulojnë votat për Bashën.

Paloka: Më vjen zorë të shkoj dhe të përballem me demokratët pasi do më thonë, ti po na thua tani për Bashën, kur më parë na the të manipulonim votat për të?

Nisida: A e keni bërë ju këtë zoti Paloka?

Paloka: E kanë bërë të gjitha strukturat e PD-së Nisida dhe prandaj nuk mund të angazhohem më shumë me Komisionin e Rithemelimit. Jam përgjegjës i kësaj situate të rëndë që ndodhet PD-ja.

Lajme te ngjashme