Home Aktualitet “PD-ja merr sot Korçën vetëm me Ristanin”/ Ironia e Dylgjerit: Lulzim Basha të na hajë Salianjin

“PD-ja merr sot Korçën vetëm me Ristanin”/ Ironia e Dylgjerit: Lulzim Basha të na hajë Salianjin

nga Editor

I njohur për ironinë e tij gazetari i njohur Ylli Dylgjeri nuk e ka lënë rastin për të thumbuar Lulzim Bashën dhe Ervin Salianjin pasi PD-ja e Korcës vendosi që të kalonte e gjitha në krahun e ish-kryeministrit Sali Berisha.

Dylgjeri shkrua se lur e gjithë bota i ka sytë nga një pushtim i mundshëm i Ukrainës nga fqinjët e Rusisë, ndërsa PD i  mjaftoi vetëm ish-deputeti Arben Ristani për të marrë degën e Korcës.

Bie Korça!

Kur sytë e botës janë te Ukraina që po mbron vatanin,
PD-ja merr sot Korçën vetëm me Ristanin,
Lulëzim Basha të na hajë Salianjin!

                 (Këngë korçare)
https://www.syri.net/politike/479848/kontrata-me-pronarin-e-godines-si-arriten-te-futen-demokratet-ne-degen-e-pd-korce/

Lajme te ngjashme