Home Politike “Rama ka pas vetes kriminelë, nga Brukseli pyeste a kaloi ligji për Koorporatat”

“Rama ka pas vetes kriminelë, nga Brukseli pyeste a kaloi ligji për Koorporatat”

nga Albina Hoxhaj

Dashamir Shehi i ftuar në “Aktualitet” në televizionin Fax News tha se Edi Rama gjatë kohës që ndodhej në Bruksel merrte në telefon dhe pyeste a po kalon apo jo në Kuvend ligji për koorporatat.

Shehi tha se Rama nuk e vriste mendjen për procesin e integrimit, por për shpërndarjen e pronave në bregdet ndaj oligarkëve pranë tij.

“Berisha mund të ketë pasur mbështetës jo të mirë, por ishin njerëz politik, ndërsa ky ka pas vetes kriminelë. Ne me këtë që kemi në krye jemi otoman. Ky merrte në telefon nga Brukseli për të pyetur a ka kaluar ai ligji për korporatën apo jo. Ky nuk kishte asnjë interes se çfarë po ndodhte në Bruksel, por me atë që po ndodhte në Tiranë për ligjin e pronave që ua ndan oligarkëve të vet. Pa iu pa boja akoma ligjit, filluan të shpërndahen tokat në bregdet sepse kush e di se sa kohë ka që po përgatiteshin,. Ky njeri nuk kishte hall në po hyjmë apo dalim nga BE, por a po kalon apo jo ligji”, tha Shehi.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!