Home Aktualitet Meta: Zgjidhja për situatën në PD është vota. Opozita nuk është as në seli dhe as në Kuvend. Opozita janë qytetarët

Meta: Zgjidhja për situatën në PD është vota. Opozita nuk është as në seli dhe as në Kuvend. Opozita janë qytetarët

nga Editor

Presidenti Meta foli sonte ne emisionin “Opinion” edhe lidhur me situaten ne PD kur u pyet nga gazetari Blendi Fevziu.

“Opozita nuk eshte as ne seli dhe as ne Kuvend. Opozita eshte populli, jane qytetaret. Une nuk e caktoj dot se kush eshte dhe kush do te jete opozita.
Une per PD kam vetem nje keshille: A jeni ju PD anetare e PPE? Ju PD e dashur e Shqiperise, me merita te jashtezakonshme per zhvillimin e vendit, kerkojini nje mision PPE per te vleresuar gjendjen brenda jush. Zgjidhja per situaten ne PD eshte vota.”

Lajme te ngjashme