Home Aktualitet “Mjafton të jesh militant politik”, denoncon Luçiano Boçi: Mësuesi i dënuar emërohet drejtor i shkollës në kamëz

“Mjafton të jesh militant politik”, denoncon Luçiano Boçi: Mësuesi i dënuar emërohet drejtor i shkollës në kamëz

nga Editor

Postimi i Bocit

Pas emërimit të mësuesit të dënuar për pedofili një tjetër emërim skandaloz vjen nga Ministria e Arsimit.

  1. Koldashi, u shkarkua nga drejtor i shkollës 9-vjeçare Hilari Klinton Kamëz në Maj 2020, pas publikimit te Fiksit, për shitjen e materialeve të shkollës.

Por kjo nuk është konsideruar dhe dje, ish-drejtori i shkarkuar, është emëruar përsëri drejtor.

Tani në shkollën Ahmet Zogu Kamëz.

Mësuesit janë të revoltuar dhe denoncojnë rastin.

Emërimi i personave me precedentë të tillë është bërë tashmë normë.

Mjafton të jenë militantë politikë!

Lajme te ngjashme