Home Aktualitet Pas reagimit të Arbana Osmanit për Iris Luarasin vjen dhe ai i Drini Zeqos

Pas reagimit të Arbana Osmanit për Iris Luarasin vjen dhe ai i Drini Zeqos

nga Editor

Iris Luarasi e ftuar në emisionin ‘Shiko kush luan’ në rubrikën e këtij emisioni  ‘Haje ose thuaje’ përmendi 4 emra të personazheve të njohur që i ka ngelur në lëndën e saj, një ndër të cilët ishte edhe Arbana Osmani.

Më pas moderatorja tregoi se ajo ngeli në lëndën “Gazetari Radio”, sepse i duhej të punonte gjatë kohës që studionte për shkak të vështirësive ekonomike të familjes së saj.

Ndërsa ditën e sotme në lidhje me këtë temë ka folur edhe Drini Zeqo.

Gazetari i njohur ka publikuar një foto nga reagimi i Arbanës dhe bashkangjitur saj ka shkruar:

“Nuk është se ai fakultet në fakt të mësonte ndonjë gjë të madhe mbi gazetarinë e radios apo televizionit. Dhe po, ne që kemi punuar për të ndihmuar familjet apo për të mësuar ndonjë gjë më shumë kemi bërë mirë. Zysh Irisi pedagogia e gazetarisë në Shqipëri nuk është ndonjë gjë e madhe për t’u mburrur”, ka shkruar Drini.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!