Home Politike Negociatat, Berisha: Pas Ramës edhe Hahn ka një përgjegjësi

Negociatat, Berisha: Pas Ramës edhe Hahn ka një përgjegjësi

nga Editor

Ish-kryeministri Sali Berisha, i ftuar në emsionin “Tempora” në RTV Ora tha se pas kryeministrit Rama, komisioneri Johannes Hahn ka përgjegjësi për mos hapjen e negociatave. Sipas Berishës nuk mund të shkruhet një raport për 4 vite radhë pa asnjë kusht.

Sali Berisha: Nëse ka njeri përgjegjës mbi tokë për këtë dramë, se kjo është dramë. Më është kujtuar shumë herë këto ditë shprehja e Dante Aligerit “Nuk ka dhimbje më të madhe të kujtosh kohërat e mira në zi”. Të kujtosh etapat që bëmë në procesin e integrimit dhe tani murit me kokë.

Komisioneri Hahn, pas Edi Ramës edhe ai ka një përgjegjësi. Të shkruajë 4 vite radhë raportin pa asnjë kusht, pa asnjë kusht, pa asnjë kusht..

Lajme te ngjashme