Videomesazhi i Bashës: Europa e refuzoi Ramën se është një autokrat në pushtet me krimin

Read Time:39 Second

Lideri i demokratëve Basha dhe kryeministri Rama kanë vijuar “luftën” online me përgjigje dhe mesazhe drejtuar njëri-tjetrin. Basha citon Der Spiegel e shkruan të zezë mbi të bardhë: Europa nuk refuzoi Shqipërinë, por refuzoi Ramën, sepse ai është një autokrat që rri në pushtet me ndihmën e krimit.

https://www.facebook.com/lulzimbasha.al/videos/1042628339403076/

“Të gjithë shqiptarët e dinë të vërtetën që revista më e madhe e Europës, Der Spiegel e shkruan të zezë mbi të bardhë: Europa nuk refuzoi Shqipërinë, por refuzoi Ramën, sepse ai është një autokrat që rri në pushtet me ndihmën e krimit.
Shqipëria e meriton hapjen e negociatave. Shqiptarët meritojnë më të mirën. Një njeri e pengon këtë rrugë. Europa e refuzoi, tani është koha ta refuzojnë shqiptarët”, shkruan Basha.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Video/ “Pushoni ja q*fsha ropt”, lajthit moderatorja shqiptare, lë nam LIVE në emision
Next post Dibranët në Nju Jork diskutojnë për blerjen e tokës, ndërtimin e një Qendre multifunksionale për komunitetin