SHBA miraton protokollin për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në NATO, ja si votuan senatorët

Read Time:19 Second

Senati amerikan ratifikoi  sot Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në Aleancën e Atlantikut të Veriut.

Sipas rezultateve të publikuara, 84 senatorë kanë votua pro anëtarësimit , dy senatorë kanë votuar kundër, ndërsa 14 të tjerë nuk votuan fare.

Shtetet e Bashkuara tashmë i japin një shtysë të fortë anëtarësimit të plotë të Maqedonisë së Veriut në aleancën paqeruajtëse, siç është NATO.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Vuçiç nuk e fsheh: Kam frikë, Albin Kurti tri herë më i vështirë se Haradinaj e Thaçi
Next post Reforma zgjedhore/ Ngrihen grupet e punës, ndahen detyrat për mazhorancën dhe opozitën