“Ngrita zërin e asnjë nuk e rr*jti”, qytetari nxjerr bllof “Air Albania”: Zhgënjim total, çdo gjë ishte në turqisht

Read Time:1 Minute, 3 Second

Një qytetar është shprehur mjaft i zhëgënjyer nga udhëtimi me ‘Air Albania’ për në Milano, pasi sipas tij çdo gjë është vetëm marketing dhe reliteti është krejt tjetër.

Qytetari ka shkruar tek faqja “Brryli Brodway”, duke publikuar edhe disa foto ku thotë se çdo gjë ishte në turqisht dhe në anglisht. Madje ushqimi që servirnin ishte pa datë skadence.

Te premten e shkuar udhetova drejt Milanos me AirAlbania. Zhgenjim total nga marketingu dhe promocioni i bere vs realitetit:
1. Avioni ka vetem flamurin turk.
2.Brenda avionit shenjat e daljes se emergjences jane vetem turqisht dhe anglisht
3. instruksionet ne rast emergjence tek uleset jane vetem turqisht dhe anglisht
4. Ekranet nuk funksionojne edhe pse thone jane avione te rinj
5. Ketu fillon drama( sherbejne ushqim pa date skadence. E tmerrshme Nena e femije qe i sherbehet ushqim pa date skadence, te pa kontrolluara. pas nje debati me ata, asnje nga pasagjetet nuk u sensibilizua. as stafi nuk beri njoftim ne lidhje me ushqimin, te pakten ti informonin. as nuk u plasi fare.
ne kthim e njejta histori , perseri e ngrita zerin qe te degjonin te gjithe e asnje nuk e rruajti. as stafi as pasagjeret. te gjithe vazhduan te hanin pulen me rrezik salmonele dhe djath.
turp per gjatoshin dhe ballokumen e ministrise.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Rama ‘tallet’ me pensionistët: Ua zgjidhim me shumë kënaqësi…
Next post Vlorë/ Shpërthen bombola e gazit brenda banesës, alarmohen familjarët