Home Aktualitet “Berisha, fuqi e jashtëzakonshme politike”, Bylykbashi: Përplasja me Bashën nuk është punë inatesh personale, partia ka rrëshqit në autokratizëm

“Berisha, fuqi e jashtëzakonshme politike”, Bylykbashi: Përplasja me Bashën nuk është punë inatesh personale, partia ka rrëshqit në autokratizëm

nga Editor

Ish-Kryeministri Sali Berisha nuk ka inate personale me Lulzim Bashën’ është shprehur deputeti i PD Oerd Bylykbashi.

Në një intervistë në Ora News, Bylykbashi thekson se Berisha është fuqi e jazhtëzakonshme politike dhe sipas tij, inatet personale për një figurë si Sali Berisha bëhen shumë të vogla.

Gjithashtu Bylykbashi ka shtuar se ky Berisha është më shumë se individ, është një trashëgimi politike.

Oerd BylykbashiZoti Berisha është fuqi e jashtëzakonshme politike. Me idetë me tezat ku dikush mund të thotë pse nuk i bëri përpara. Po i bën sot. Është gabim?! Demokratizimi i një partie që ka shkuar me pjerrtësi të madhe drejt autokratizimit. Nga një humbje e zotit Basha në një humbje tjetër. Nuk gjykoj se është histori inatesh personale. Në një politikë dhe në nivele kaq të larta inatet personale bëhen shumë të vogla. Berisha është më shumë se individ, është një trashëgimi politike. Nga Basha nuk kemi gjë.

Lajme te ngjashme