Home Aktualitet Bushati, Bashës: SHBA e ka njohur 25 prillin si të ndershëm, pse nuk dorëhiqesh atëherë?! Aman lëri këto përrallat me proamerikanizmin

Bushati, Bashës: SHBA e ka njohur 25 prillin si të ndershëm, pse nuk dorëhiqesh atëherë?! Aman lëri këto përrallat me proamerikanizmin

nga Editor

Analisti Andi Bushati ka ironizuar me deklaratat pro amerikane tw Lulzim Bashës, pasi ky i fundit deklaroi se ‘ai jep doreheqjen vetem po humbi me zgjedhje te ndershme’.

Në postimin e tij në Facebook, Bushati i ka kujtuar Bashës se ‘SHBA e ka njohur 25 prillin si te ndershem, madje Yuri Kim e ka quajtur mandatin e trete te Rames si historik’ dhe ka theksuar se është kontradiktore se pse Luli sillet në kundërshtim me statutin ‘pro’ amerikan të PD?

Postimi i Bushatit

Lulzim Basha ka deklaruar se fundi se ai jep doreheqjen vetem po humbi me zgjedhje te ndershme.

Por, ShBA e ka njohur 25 prillin si te ndershem, madje Yuri Kim e ka quajtur mandatin e trete te Rames si historik.

Atehere pse Luli sillet ne kundershtim me statutin pro amerikan te PD?

Ne fakt, e verteta eshte ndryshe. Basha ka te drejte dhe Yuri e ka gabim per masakren e 25 prillit, por thene kete, le te na lene te qete me keto perrallat per proamerikanizem, qe i tregojne per budallenjte sa here qe kane nevoje.

Lajme te ngjashme