Home Aktualitet “E more të vockël doktor tani kërkon të na hajë”, demokrati-Berishës: Nga na e gjete doktor këtë Lulin që na e solle ( të qeshura në sallë)

“E more të vockël doktor tani kërkon të na hajë”, demokrati-Berishës: Nga na e gjete doktor këtë Lulin që na e solle ( të qeshura në sallë)

nga Editor

Demokrati nga Devolli ka bere nje deklarate te forte sot ne Foltore duke shkaktuar edhe te qeshura ne salle.“Ky ka një të drejtë, t’i thotë partisë, unë jap dorëheqje. Këtë vendim duhet të marrë vete. Do më lejosh të them dy fjalë. Kjo Foltore nuk ishte e jotja por e demokratëve. Luli nuk e di si është themeluar partia. Nuk ka qenë dhe ka të drejtë. Luli thotë i kam vënë gojën një fasho. Do të pyes ty, nga e gjete doktor që na e solle. Lulin e more të vockël fare, të ri, e rrite doktor, tani ai kërkon të të hajë ty dhe neve. Gjë që s’ndodh kurrë doktor. Ai do hajë kokën e tij. Më lejo të them dy gjëra për Kimin. Ajo nuk është diplomate. Më thotë ajo mua të haj bar? Si të haj bar unë. Unë kam dinjitetin tim. Nuk e di kë ka gjetur Amerika kët dhe na e ka sjellë. Ti doktor je kockë e fortë që i ke mbetur në fyt Ramës, Sorros, etj.”

Lajme te ngjashme