Vasili: Vetëm me SHBA në krah ecën integrimi!!

Read Time:40 Second

Nga Petrit Vasili:

Vemendja e SHBA eshte nje garanci madhore per nje te ardhme te mire per hapjen e Negociatave per anetaresim te Shqiperise ne BE.

Deklarimet e David Kostelançik ne Forumin e Sigurise ne Beograd jane rruga e duhur,per ti njohur problemet e renda te Shqiperise dhe per ti zgjidhur ato si e vetmja menyre qe Shqiperia te eci perpara.

Duke vene gishtin ne plage si :sundimi i ligjit,korrupsioni galopant dhe lirune e mediave demostrohet qarte diagnoza amerikane per pengesat e funksionimit te demokracise ne Shqiperi.

David Kostelancik në Forumin e Sigurisë në Beograd tha:

“Një Ballkan Perëndimor më i fortë do të thotë partneritet më i fortë i BE dhe Euro-Atlantik. Ne jemi të interesuar për sundimin e ligjit, lirinë e mediave dhe luftën kundër korrupsionit në këtë rajon.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Toyota Yaris”, shtyhet seanca për Alfred dhe Elvis Vladin
Next post Trump godet sërish, i tregon gishtin e mesit austronautes?