Beteja politike online/ Rama replikon sërish me Bashën për negociatat

Read Time:27 Second

Kryeminsitri i Shqipërisë, Edi Rama ka replikuar me liderin e demokratëve Lulzim Basha për bllokimin e negociatave nga BE.

Në një postim në Facebook, Rama ka publikuar deklaratën e Bashës dhe e krahason atë me deklaratën e Jean Claude Juncker.

Juncker në deklaratën e cituar nga Rama shprehet: Refuzimi i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veritu është një gabim historik. Nesë duam të respektohemi, duhet të mbajmë premtimet.

Nga ana tjetër Rama citon një deklaratë të Bashës i cili ka thënë: Vendimi për të mos hapur negociatat është dështim i qeverisë shqiptare.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Zbulimi tronditës/ “Ti ke qenë bashkëpunëtori yni, dëshiron ta dëshmoj”, kështu reagoi Baton Haxhiu kur i tha Millosheviçi…
Next post Zbardhet debati në Kryesinë e PS. Çfarë i thanë Ramës Majko e Xhafaj