Home Politike Beteja politike online/ Rama replikon sërish me Bashën për negociatat

Beteja politike online/ Rama replikon sërish me Bashën për negociatat

nga Albina Hoxhaj

Kryeminsitri i Shqipërisë, Edi Rama ka replikuar me liderin e demokratëve Lulzim Basha për bllokimin e negociatave nga BE.

Në një postim në Facebook, Rama ka publikuar deklaratën e Bashës dhe e krahason atë me deklaratën e Jean Claude Juncker.

Juncker në deklaratën e cituar nga Rama shprehet: Refuzimi i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veritu është një gabim historik. Nesë duam të respektohemi, duhet të mbajmë premtimet.

Nga ana tjetër Rama citon një deklaratë të Bashës i cili ka thënë: Vendimi për të mos hapur negociatat është dështim i qeverisë shqiptare.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!