Publikoi emrat e studentëve ngelësa, Pedagogu i kundërvihet Iris Luarasit: Cënoi privatësinë

Read Time:1 Minute, 24 Second

Pedagogu dhe eksperti i ekonomisë Ilir Ciko, ka reaguar pas deklaratës së pedagoges së gazetarisë Iris Luarasi e cila në një emision televiziv ka përmendur emra personazhesh të njohur të ekranit që i ka ngelur në lëndën e saj.

Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, Ciko ka theksuar se me deklaratën e saj pedagogia ka cënuar privatësinë.

Ndër të tjera pedagogu Ciko ka shkruar se duhen vendosur rregulla të reja “loje” për të mos cënuar pa të drejtë privatësinë e të tjerëve.

Pedagogia Iris Luarasi ishte e ftuar në një emision televiziv ku tha: “Në fakt do ju them katër emra të cilët tani i kam shumë miq por në kohën kur ishin studentë kanë mbetur në klasë. Janë: Arbana Osmani, Jonida Shehu, Erl Murati dhe Artan Hasani’, ka thënë në një emision televiziv Iris Luarasi.

Tashmë të katërt personazhet e përmendura nga pedagogia janë pjesë e gazetarisë dhe televizionit.

Postimi i plotë:

‘Nuk e kam kuptuar asnjëherë se si një person që e quan vehten pedagog mund të bëjë publike, madje me krenari e në emisione televizive, emra personash që i ka ngelur në lëndën e tij/saj, aq më tepër kur këta janë po aq, a në mos edhe më të njohur për publikun.

Kam 16 vite që kam përcjellë breza studentësh e në ato raste kur kam qenë i shtrënguar për të mos i kaluar, jam i sigurt që askush tjetër veç studentit dhe administratës së universitetit nuk është informuar për vlerësimin përkatës.

Nëse normat e etikës është vështirë të funksionojnë, besoj se duhen vendosur rregulla loje për të mos cënuar pa të drejtë privatësinë e të tjerëve’, ka shkruar pedagogu Ciko.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Stafi mësimor në Universitete, rritet përqindja e grave me doktoratë, tejkalon burrat
Next post Studiuesi akuzon për plagjiaturë Eni Çobanin: Këto janë dy kopjimet që ka bërë për konferencat shkencore