Home Aktualitet Agron Shehaj: Basha duhet të pranojë vullnetin e demokratëve dhe të dorëhiqet.

Agron Shehaj: Basha duhet të pranojë vullnetin e demokratëve dhe të dorëhiqet.

nga Editor

Deputeti Agron Shehaj nga studio e emisionit ‘Të Paekspozuarit’ në MCN TV, u shpreh kjo situatë percarje ne PDmund të shmanget vetëm përmes dorëheqjes së Bashës.

Sipas Shehajt, kryetari aktual i PD-së duhet të pranojë vullnetin e demokratëve dhe të dorëhiqet.

“Ajo që duhet të kuptojnë se si do shmanget kjo përçarje, e cila është në dorë të Bashës dhe duhet të pajtohet me vullnetin e demokratëve dhe duke dhënë dorëheqjen.

Kjo përçarje nuk riparohet pa dorëheqjen e kryetarit të PD de juro.

Është e pashmangshme sepse nuk ka zgjidhje tjetër. Në një parti demokratike dorëheqja nuk është e pamundur, është gjëja më normale që duhet të kishte ndodhur”, tha Shehaj.

Lajme te ngjashme