‘Je suis Rama’/ ‘Gaztori’ i preferuar i kryeministrit vazhdon propagandën…

Read Time:52 Second

Aktori, Laert Vasili ka ironizuar presidentin e Francës, Macron i cili shprehu qëndrimin e shtetit të tij kundër hapjes së negociatave ndaj Shqipërisë.

Vasili në emisionin “360 Gradë” në oraneës ka bërënjë sërë pyetjesh ndaj Macron, ndërsa nuk ka nguruar të tregojë edhe detaje historike lidhur me vendin tonë.

“Kur u ndërrua emërtimi nga gadishulli ilirik në gadishullin ballkanik dhe kujt i shërben kjo albanofobi. Çfarë është kjo albanafobia? Po na vijnë shqiptarët… jo mos e thuaj Shqipëria e madhe. Kush janë këta që hanin londe, në shekullin e pestë dhe të gjashtë kur ne kishim universitete në Apolloni, kur ne nxirrnim perandorë tek Perandoria Romake dhe ajo Bizantine. Çfarë janë këta? Macron- je suis, tu vas bien? Dhe përse neve na dënojnë? Kush është arsyeja, ja ku është profesori i nderuar Neritan Ceka që gërmuar në Butrint. Kush janë gurët pellazgjik … Nuk ju pëlqen historia shqiptare? Doni të flasim vetëm për Ramën a do iki apo jo? Jo mor jo, historia e popullit shqiptar duhet treguar që nga antikiteti”, tha Vasili.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Gazetari nxjerr blof Ramën: Nuk është e pamundur, procedurat për të tërhequr Alvin zgjasin vetëm 10 minuta
Next post Sekretari amerikan i Shtetit: Trump i gatshëm të përdorë edhe forcën ushtarake kundër Turqisë