Home Aktualitet Ndodh për herë të parë, sheshi “Omonia” në Athinë ngjyroset kuq e zi

Ndodh për herë të parë, sheshi “Omonia” në Athinë ngjyroset kuq e zi

nga Editor

Me rastin e festimit të ditës së flamurit dhe festës kombëtare shqiptare, bashkia e Athinës ka vendosur që sheshi me simbolikë të madhe për mijëra emigrantë shqiptarë “Omonia” të ndriçohet kuq e zi.Ka qenë një vendim i kryetarit të bashkisë Kostas Bakojanis në respekt të komunitetit më të madh të emigrantëve që jetojnë në Greqi.

Kjo është hera e parë që bashkia e kryeqytetit helen vlerëson një komunitet emigrantësh që jetojnë në vend.

Lajme te ngjashme