PE voton të enjten rezolutën për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Read Time:31 Second

Parlamenti Europian do të votojë një zgjidhje për Shqipërinë dhe për Maqedoninë e Veriut, lidhur me negociatat. Ky vendim u mor nga deputetët në seancën e sotme plenare, pasi ngritën dorën dhe votuan.

Diskutimi për deklaratat e Këshillit Evropian për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të mbyllet me një rezolutë që do të votohet ditën e enjte nga PE-ja”, deklaroi presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli.

Shumica e vendeve anëtare nuk duan të humbin kohë, ndërsa i tremben faktit që mosçelja e negociatave për dy shtetet ballkanike, mund të ndikojë në uljen e besueshmërisë dhe ndikimit të unionit në rajon.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Rama ra ma. Ka dështuar në 6 vjet”, Erebara: Të japë dorëheqjen, për fëmijët tanë. Të jemi të barabartë para Europës!
Next post “Për fëmijët e tu do shkoje në fund të botës”, Hazizaj letër të hapur Ramës: Kthe shqiptarët nga Siria