“Rama ra ma. Ka dështuar në 6 vjet”, Erebara: Të japë dorëheqjen, për fëmijët tanë. Të jemi të barabartë para Europës!

Read Time:1 Minute, 35 Second

Nga Rudi Erebara

Kam kuptuar tani që shëndeti po na lë, se jemi plakur pa grada. Jo si prindërit tanë. Se prinderit tanë në moshën 50 ishin të zotë, në punë, me rrogë për ne, dhe të rinj me fuqi. Ne po jemi të pazotë të rrezojmë Ramën, edhe pasi humbi për herë të disate… ne edhe jemi më të lodhur. Kur kujtoj babanë tim, i cili në moshen time kishte bërë luftë antifashiste, si i lindur anti serb, gjyshërit e mi… nga kishte ardhur antiserb në Tiranë, në moshe të re ishte antifashist. Ishte është pastaj antikomunist. Sa lodhje kishin këta njerëz? Sa stërmundim. Na rritën edhe ne. Bënë edhe vepër. A mos nuk ka qenë aq i keq Enveri? Apo ka qenë i mirë nje kriminel si Mehmet Shehu?
Apo ishte kryekriminel Enveri dhe më shumë vrau Nexhmija se Ramizi? Apo ndoshta Ramizi e q.. Nexhmijen edhe ja ku jemi?
30 vjet pas luftës për liri të qytetarëve të Shqipërisë, sot politika po merret ose me drogën ose me pushtimin e trojeve. 1949, serbo ingleze, amerikane, agraro kineze, mbulojë mutin me mut.
Nuk ka zgjedhje më!
Një vend që nuk ka lindur dot në 30 vjet një parti tjetër demokratiko-diktatoriale-liberale-katunare-maloke-analfabete- aq sa partia komuniste e 1944 e cila nuk pati bythë të bënte luftë sa Mujo Ulqinaku e Ahmet Zogu me opinnga vesh… ca të them….
Rama ra ma. Të japë doreheqjen. Ka dështuar në 6 vjet. Ka humbur integrimin. Ka korruptuar gjendjen e opozitës se anglezet e në 1943 me ballin Kombetar (!)
Edi Rama duhet të japë doreheqjen të shkojmë np zgjedhje!!!!
Ta bëjë në radhë të parë për fëmijet.
Të jemi të barabarte në Europë.
Turqine gjithmone aty e kemi themeluese të bashkimit europian.
Edhe pastaj të merremi ne me kushërinjte që shesin droge edhe kane hallet e tyre nëpër burgje me patate të skuqura edhe salçice.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Kur do ulet në karrigen e kryeministrit? Albin Kurti flet hapur
Next post PE voton të enjten rezolutën për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut