Kur do ulet në karrigen e kryeministrit? Albin Kurti flet hapur

Read Time:54 Second

I ftuari në emisionin ‘Çim Peka Live’ në SYRI TV, Kurti është shprehur se pritet të ulet shpejt në zyrën e kryeministrit. Kurti foli edhe për marrëdhënien me Serbinë.

Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti është shprehur se me rinumërimin e votave, po rritet fitoja  e VV. I ftuari në emisionin ‘Çim Peka Live’ në SYRI TV, Kurti është shprehur se pritet të ulet shpejt në zyrën e kryeministrit. Kurti foli edhe për marrëdhënien me Serbinë.

“Për paqe afatgjatë në Ballkan, kemi nevojë për një deklaratë të përbashkët paqeje. Ne jemi të gatshëm ta bëjmë këtë gjë. Ne jemi të gatshëm, por Serbia a është?

Një deklaratë për mos sulmin do të ishte gjëja më e mirë për rajonin e Ballkanit,”- tha Kurti.

Sipas tij, ‘gjithmonë luhet poshtë tavolinës. Do të ishte naitivitet për ta besuar që nuk luhet poshtë tavolinës. Më herët, kur unë bisedoja për koalicione, bisedoja lart, të tjerët edhe përfundi.

Me rinumërim po na rritet ca fitorja, ndërkohë që po na vonohet qeveria. Nuk kam hall për rinumërimin, por kam hall për popullin e Kosovës’.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Ish-ambasadori “shigjeton” Ramën: Lider që shikon diellin dhe në momentet që Gjermania i ka vënë 9 kushte!
Next post “Rama ra ma. Ka dështuar në 6 vjet”, Erebara: Të japë dorëheqjen, për fëmijët tanë. Të jemi të barabartë para Europës!