Home Aktualitet Kryetari i opozitës flet në parlament, audienca në rrjetet sociale “dramatike”

Kryetari i opozitës flet në parlament, audienca në rrjetet sociale “dramatike”

nga Editor

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka folur në Kuvendin e Shqipërisë për një sërë çështjesh me rëndësi për publikun, përfshirë edhe protestën e fermerëve dhe paketën fiskale.

Megjithatë, audienca e tij në rrjetet sociale, ishte dramatike. Kreun e opozitës e ndjekin vetëm 300-400 persona live, duke treguar se ka një mungesë interesi për fjalimet e tij.

Situata e audiencës së Lulzim Bashës, është përkeqësuar së tepërmi, sidomos pas luftës që ka shpërthyer mes tij dhe Sali Berishëss. Foltoret e ish kryeministrit, kanë kapur shifra rekord audience gjatë kësaj periudhe, çka tregon se demokratët kanë interes për këtë lëvizje.

Kryetari i opozitës flet në parlament, audienca në rrjetet
Kryetari i opozitës flet në parlament, audienca në rrjetet

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!