Home Aktualitet Meta e thotë shkoqur: Për fat të keq Basha asnjë ditë nuk ka qenë në opozitë me Ramën

Meta e thotë shkoqur: Për fat të keq Basha asnjë ditë nuk ka qenë në opozitë me Ramën

nga Editor

Ne intervisten qe po jep në emisionin “CONTEX” ne Kosove, Presidenti Meta foli edhe lidhur me kryetarin e PD Lulzim Basha.

“Kryetari aktual i papjekur i PD mu lut me lot ne sy te shtyja zgjedhjet lokale.
Per te shmangur nje gjakderdhje te mundshme dhe per te ndihmuar opoziten te dilte nga ky qorrsokak ku e kishte futur per te disaten here Kryetari i papjekur i PD, u detyrova te shtyja zgjedhjet. Per fat te keq Z.Basha asnje dite nuk ka qene ne opozite me z.Rama. Z.Basha ishte i vendosur per te mos fituar zgjedhjet. Cfare e pengoi te vendoste ne listat e deputeteve nje personalitet te nderuar si ish-Presidenti, z.Bujar Nishani. “

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!