Monika Kryemadhi: 9 kushtet e Bundestagut, axhenda e opozitës

Read Time:25 Second

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi tha se 9 kushtet e Bundestagut janë axhenda politike e opozitës së bashkuar. Deklarata e Kryemadhit erdhi menjëherë pas  përfundimit të mbledhjes së kreut të demokratëve Lulzim Basha me aleatët.

Monika Kryemadhi: Anxhenda jonë nuk është thjeshtë politike, ka të bëjë me integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian. 9 kushtet e Bundestagut janë axhenda politike e opozitës së bashkuar. Maqedonia ishte shteti që u ndëshkua për shkak të mos ecjes së reformave nga qeveria shqiptare.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Diplomati i njohur shqiptar ‘kryqëzon’ Knut Fleckenstein: Gënjyet BE-në
Next post Aksioni opozitar dhe Reforma Zgjedhore/ Basha mbledh aleatët në selinë blu