“Zgjedhje të lira dhe të fitojë më i miri…”/ Çfarë paralajmëron opozita!? Refuzimi i Ramës është një lajm i keq!

Read Time:3 Minute, 2 Second

Anëtari i kryesisë së PD, Kreshnik Çollaku shprehet se refuzimi i Ramës për të ndjekur shembullin e Zaevit duke u dorëhequr, nuk ka lidhje me Opoziten e me PD.

Sipas tij, refuzimi i ndjekjes së shembullit të Zaev nga Rama është provë e qartë se Rama nuk ka as mend as plan të mirëpresë e aq me pak të realizojë kushtet apo kërkesat e miqve për avancimin e Shqipërisë drejt BE.

“Zgjedhje të lira dhe të fitojë më i miri…as më shumë e as më pak këtë po kërkon opozita shqiptare, PD, dhe shoqëria e këtij vendi ajo e civilizuar e cila kupton se dashuria për pushtetin sado e madhe duhet të jetë më e vogël se ajo për vendin dhe të ardhmen e fëmijeve tuaj”, shkruan mes të tjerash Çollaku.

Postimi i plotë:
Te fitoje me i miri..
——————
Refuzimi i Rames per te ndjekur shembullin e Zaevit duke u dorehequr,nuk ka lidhje me Opoziten e me PD.
Asnje iluzion,personalisht te pakten,nuk kam patur per kete.
Madje nen nje kendveshtrim pak cinik e shume praktik e partiak le te rezistoje,le te mbushe njerezit plot mllef e pakenaqesi,le te degradoje perdite.
Nje dite zgjedhje do te behen e sa me shume degradon pushteti aq me lehte e ka Opozita.
Refuzimi i ndjekjes se shembullit te Zaevit nga Rama,eshte nje lajm i keq per ate pjese te shoqerise,qe edhe pse ne menyre romantike shpreson e kerkon nje politike qytetare,nje politike ku te dominoje arsyeja,ku te kete pergjegjshmeri politike e civile pertej betejave apo rivalitetit per pushtet. Pikerisht per kete shtrese e per kete pretendim te arsyeshem te njerezve #refuzimi i Rames eshte nje lajm i keq. Madje arroganza perziere me budallalekun te ngjyer me paturpesi publike eshte nje lajm i kobshem per nje shoqeri apo nje pjese te saj qe kerkon e meriton te shohe nje vend normal..,aq normal sa Maqedonia e Veriut.
Refuzimi arrogant i Rames per te ndjekur shembullin e Zaevit,eshte nje lajm i keq per miqte euroatlantik te Shqiperise.
Refuzimi eshte prove e qarte se Rama nuk ka as mend as plan te mireprese e aq me pak te realizoje kushtet apo kerkesat e miqve per avancimin e Shqiperise drejt BE. Thelbi i ketij procesi eshte bashkepunimi,pranimi e dakordesimi me kundershtaret,opoziten per te cuar se bashku reformat e procesin e integrimit ne BE.
Kerkesa apo kushtet e shprehura qarte nga miqte perendimore se nuk duan reforma ne leter,por reforma te aplikuara ne realitet..,ne thelb pikerisht kerkon kete bashkepunim,bashkerendim te arsyes politike e patriotike mbi ambicjen e cmendur te interesave te pushtetit.
As me pak as me shume se sa shembulli i Maqedonise se Veriut,ku ne te njejten situate (madje me pak problematike) perfaqesuesit politike u ulen,vendosen,shkojne ne zgjedhje ne menyre krejt civile me moton e thjeshte po aq fisnike“te fitoje me i miri”.
Arroganca e Rames per te ndjekur shembullin e Zaevit vrau pikerisht kete shprese e kete nevoje civile qe shkon pertej anesive politike.
“Te fitoje me i miri” nuk eshte nje pretendim i jashtezakoshem apo i pamundur.
Eshte mjerim kur sheh se kete e ndjek aq lehte e pa dhimbje shoqeria e politika ne Maqedoni te Veriut dhe e njejta i refuzohet e i mohoet shoqerise shqiptare.
Zgjedhje te lira dhe te fitoje me i miri…as me shume e as me pak kete po kerkon opozita shqiptare,PD,dhe shoqeria e ketij vendi ajo e civilizuar e cila kupton se dashuria per pushtetin sado e madhe duhet te jete me e vogel se ajo per vendin dhe te ardhmen e femijeve tuaj.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Basha mbledh aleatët në orën 17:00
Next post “Më shumë ka mundësi që Shqipërinë ta godasë një tërmet 10 ballë, sesa Rama të japë dorëheqjen”