Maliqi, Ramës: Dorëhiqu urgjent, ose populli do të marrë në dorë fatet e vendit

Read Time:1 Minute, 0 Second

Deputeti Lefter Maliqi shkruan në “Facebook” se këtë javë nuk do të ketë Parlament dhe mbledhje komisionesh. Sipas tij, kjo është java e zezë për “piktorin dështak”, siç e cilëson ai kryeministrin Edi Rama, pasi Evropa i mbylli dyert.

Postimi i plotë i Maliqit

Te dashur miq,
Sapo me njoftuan se kjo jave do jete java e gjelber dhe s’do kete as parlament, as mbledhje komisionesh. Kjo jave eshte Java e Zeze per piktorin deshtak, pasi Evropa i mbylli dyert, pasi e nxiu vendin me korrupsion, droge, varferi, papunesi, shpopullim, zgjedhje moniste, shantazhime e kercenime, gazetare, artiste, prokurore, gjyqtare, opozitare, qytetare, studente, burgosje per te varfrit e kundershtaret dhe liri per boset e krimit, kapje institucionesh, shkelje te te drejtave te njeriut, abuzime me detyren, emerime nepotike, mbushi parlamentin me deputete me te shkuar kriminale, vendosi kryebashkiake te denuar ne Evrope, e la vendin pa Gjykate te Larte e Kushtetuese, me prokuror te pergjithshem te komanduar, zvarriti dosjet e pergjimeve me deputetet e ministrat e tij ne shitblerje votash, etj., etj.

Rama urgjent te dorehiqet, vendi te kaloje ne zgjedhje te parakohshme. Nëse kjo nuk ndodh, populli le te marre ne dore fatet e vendit me cdo mjet demokratik.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post LAJM I FUNDIT/ Basha paralajmëron konferencë urgjente: Do të jetë me shumë rëndësi
Next post Shtyrja e negociatave, Mogherini kritikon BE-në: Ishte një gabim historik