Kriza politike, Rudina Hajdari: Boll më me kryetarë perandorakë!

Read Time:25 Second

Në fillim reformë zgjedhore dhe më pas zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe lokale.

Ky është propozimi i deputetes Rudina Hajdari.

Përmes një postimi në twitter, Hajdari thotë se zgjidhja për daljen nga kriza politike është vetëm një: “Brenda Dhjetorit të zhbëhet marrëveshja e 2008, të miratohen rekomandimet e OSBE/ODHIR-it dhe vetëm më pas të kemi zgjedhje të parakohshme parlamentare e lokale dhe ta ndreqim këtë vend”.

“Boll më me kryetarë perandorakë që e kanë shkatërruar demokracinë në këtë vend” përfundon Hajdari.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Salianji: Mesazhi i Europës u drejtohet shqiptarëve
Next post LAJM I FUNDIT/ Basha paralajmëron konferencë urgjente: Do të jetë me shumë rëndësi