Home Aktualitet Aktorët e Teatrit Kombëtar përballen sot me Edi Ramën, censurohen mediet

Aktorët e Teatrit Kombëtar përballen sot me Edi Ramën, censurohen mediet

nga Albina Hoxhaj

Ditën e sotme aktorët të cilët protestojnë që Teatri Kombëtar të mos shembet do të përballen me kryeministrin Edi Rama.

Sot Sheshi përpara Teatrit Kombëtar dhe Ministrisë së Brendshme është ndarë sot në dysh, në njërën anë qëndrojnë artistët dhe në anën tjetër të rinjtë që kanë përfunduar Akademinë e Policisë.

Pjesë se kësaj ceremonie do të jetë  kryeministri Edi Rama, ku gjithçka do të transmetohet live në ERTV. Nga qeveria është dhënë urdhër që asnjë medie të mos jetë prezent aty.

Nga ana tjetër artistët qëndrojnë përpara ambienteve të sheshit kombëtar, dhe shprehen se kjo po ndodh është një provokim i drejtpërdrejtë ndaj tyre.

Lajme te ngjashme