Rama mbledh kryesinë e PS, në fokus reforma zgjedhore

Read Time:21 Second

Kryetari i PS Edi Rama ka mbledhur Kryesinë e Partisë Socialiste, ndërsa pritet të diskutohet ecuria reformës zgjedhore.

Pritet të votohen në parlament rekomandimet e OSBE/ODIHR, më pas priten të shqyrtohen pozicionet politike mes maxhorancës dhe opozitës, brenda dhe jashtë Parlamentit.

Pak ditë më parë shefi i qeverisë u shpreh se reforma zgjedhore, si kusht i Bundestagut gjerman do të miratohet me ose pa Partinë Demokratike, brenda muajit dhjetor.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Sfidon Ministrinë e Jashtme, Bashkia e Tiranës mbulohet me flamujt ndërkombëtarë
Next post Aktorët e Teatrit Kombëtar përballen sot me Edi Ramën, censurohen mediet