Darka që e organizonte Ibrahim Rugova braktisët nga Thaçi dhe liderët

Read Time:23 Second

Në Prishtinë sot është shtruar ajo që njihet si Darka e Lamës. Por, atë nuk e organizoi Presidenca e as ndonjë institucion shtetëror.
Darkën e Lamës e organizonte për çdo fillimvjeshtë ish-Presidenti Ibrahim Rugova.

Këtë traditë e kishin vazhduar edhe presidentë të tjerë, përfshirë edhe Presidenten Atifete Jahjaga.
E, këtë vit Darkën e Lamës e organizoi Kisha Protestante.
Atë nuk e organizoi as Presidenca, e as nuk ishin të pranishëm ndonjë nga liderët e shtetit.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post A do të ndryshojë ora këtë vit? Ja cili është vendimi i BE
Next post Horoskopi ditor, e Hënë 21 Tetor 2019