Shengeni ballkanik, Kurti: Duhet të kemi kujdes nga Serbia, tre vite më parë tentoi një puç

Read Time:41 Second

Kryeminsitri i ri i Kosovës, Albin Kurti, ndohet në Tiranë në festën që organizon Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri. Nga festa, Kurti ka dhënë një deklaratë për mediat, ku ka folur dhe për ‘mini-shengenin’ që mendohet të bëhet mes Shqipërisë, Sërbisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Albin Kurti tha se duhet të jemi të kujdesshëm me Serbinë, pasi kjo e fundit para tre vitesh ka tentuar një puç bashkë me Rusinë.

Mendoj që duhet të kemi kujdes sa i përket raporteve me Serbinë meqenëse dihet se çfarë u ka bërë Serbia shqiptarëve nga njëra anë dhe dihet që para tre viteve tentoi një puç në Maqedoni të Veriut por i dështoi, një puç bashkë me Rusinë. Është në interes të Serbisë që të duket sa më normale ndërkohë që nuk është”, tha lideri i VV.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Bravo Zoran Zaev!!! Vuri atdheun mbi gjithçka”, faqe e zezë për kryeministrin zvarranik Edi Rama!”
Next post Mini-Shengeni me Serbinë, atentat me vetëdije ndaj pavarësisë së Kosovës