Programe që nxisin të rinjtë të mos largohen nga Shqipëria

Read Time:18 Second

Largimi i të rinjve po vijon në Shqipëri duke krijuar probleme të mprehta në shumë zona ku mungojnë profesionistët dhe forcat e afta për punë. Qeveria ka ndërmarrë së fundi dy programe, një për studentët dhe tjetri për personat në vështirësi ekonomike të cilat synojnë që të rinjtë të mos largohen nga Shqipëria. Korespondenti ynë Raimond Kola përgatiti kronikën.

/voa/
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Makina përplas për vdekje një këmbësor tek Shkëmbi i Kavajës
Next post Maqedonia e Veriut shkon në zgjedhje të parakohshme më 12 prill