Home Aktualitet Deklarata e CDU-CSU, Bardhi: Mesazh i qartë, pa plotësuar kushtet nuk ka negociata

Deklarata e CDU-CSU, Bardhi: Mesazh i qartë, pa plotësuar kushtet nuk ka negociata

nga Albina Hoxhaj

Pas deklaratave të CDU-CSU ka reaguar sekretari i Pergjithshem i PD, Gazment Bardhi.

“Mirënjohje për mbështetjen e ndershme dhe mesazhin e qartë që Bundestagu i jep Shqipërisë në procesin e integrimit europian përmes Nënkryetarit të Grupit Parlamentar të CDU/CSU z. Johann Wadephul dhe relatorit për Shqipërinë, z. Christian Schmidt.

Mesazhi është i qartë: Pa plotësuar kushtet e vëna nuk ka asnjë mundësi për Shqipërinë për të hapur negociatat.

Koha e propagandës ka mbaruar!

Shqipëria nuk mund të mbetet peng i qeverisjes së dështuar dhe të refuzuar të Edi Rames!”, shkruan Bardhi në reagimin e tij.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!