Deklarata e CDU-CSU, Bardhi: Mesazh i qartë, pa plotësuar kushtet nuk ka negociata

Read Time:29 Second

Pas deklaratave të CDU-CSU ka reaguar sekretari i Pergjithshem i PD, Gazment Bardhi.

“Mirënjohje për mbështetjen e ndershme dhe mesazhin e qartë që Bundestagu i jep Shqipërisë në procesin e integrimit europian përmes Nënkryetarit të Grupit Parlamentar të CDU/CSU z. Johann Wadephul dhe relatorit për Shqipërinë, z. Christian Schmidt.

Mesazhi është i qartë: Pa plotësuar kushtet e vëna nuk ka asnjë mundësi për Shqipërinë për të hapur negociatat.

Koha e propagandës ka mbaruar!

Shqipëria nuk mund të mbetet peng i qeverisjes së dështuar dhe të refuzuar të Edi Rames!”, shkruan Bardhi në reagimin e tij.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Cili institucion kontrollon “perandorinë” pa frerë të biznesit të futbollit shqiptar?
Next post Dështoi me çeljen e negociatave, Videomesazhi i PD: Rama u refuzua, refuzojeni Ramën