Vasili: Ja se si Gënjeshtarët e rilindjes mashtruan edhe për Francën, ja fakti.(VIDEO).

Read Time:59 Second

NGA PETRIT VASILI

Genjeshtare ordinere vetem kjo mund te thuhet per Edi Ramen dhe rilindjen.

Dolen e genjenin si nje tufe llazoresh e thane qe vetem Presidenti Makron ishte kunder.

E verteta eshte se shumica e vendeve ishte pro hapjes se negociatave me Maqedonine.

Ndersa shumica e vendeve ishte kunder hapjes se negociatave me Shqiperine.

Ishte Franca dhe Presidenti Makron qe nuk lejuan qe te ndaheshin te dy vendet dhe Maqedonia u denua per shkak te Edi Rames dhe rilindjes.

Mashtrim si te gjithe te tjeret.

Turp per mediat e supes se Edi Rames qe genjejne shqiptaret dhe arrijne qe te censurojne edhe Presidentin Makron.Matufët kujtojne se njetezit informohen vetem orej tyre.

Ja deklarata e Presidentit Makron me ze,me figure dhe me shkrim:

“Dje dëgjova disa fjalë se ne pothuajse arritëm uninamitet për hapjen e bisedimeve me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. nuk është e vërtetë. Padyshim, aty kishte një shumicë te gjere që Maqedonisë së Veriut ti hapen negociatat, por shumica e shteteve ishin kundër Shqipërisë. Nisja e bisedimeve të anëtarësimit vetëm me një vend do të ishte një gabim i tmerrshëm për Ballkanin” tha Macron.

https://www.facebook.com/1701679976798494/posts/2191161714516982/
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Nxënësit e shkollës dhe ekipi i futbollit, nderojnë lojtarin e vrarë në aksident Altin Nezaj, 17 vjeç
Next post Video/ Osman Mula për Ramën: Ç’është ky bej, ç’është ky miliarder nën efektin e kimikateve!